Czym jest portfel elektroniczny i w jaki sposób działa e-wallet?

 • Czym jest portfel elektroniczny?
 • W jaki sposób działają elektroniczne portfele?
 • Krótka charakterystyka najpopularniejszych portfeli elektronicznych
 • Jakie są zalety stosowania portfeli elektronicznych?
 • Jak podpiąć wirtualną kartę kredytową do elektronicznego portfela?

 

Coraz więcej naszych codziennych transakcji przenosi się do internetu więc portfele elektroniczne zyskują na popularności jako sposób na bezpieczne, szybkie i wygodne zarządzanie finansami bez konieczności posiadania fizycznego portfela. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to możliwe, że możesz zapłacić za zakupy, wysłać pieniądze przyjaciołom lub nawet kupić bilety lotnicze, korzystając jedynie ze smartfona? Odpowiedzią jest właśnie portfel elektroniczny.

Czym jest portfel elektroniczny?

Portfel elektroniczny, znany również jako e-wallet, to aplikacja lub platforma internetowa, która umożliwia użytkownikom przechowywanie danych płatniczych i innych informacji na swoim urządzeniu mobilnym lub w chmurze. Użytkownicy mogą za pomocą e-wallet dokonywać płatności online oraz w sklepach stacjonarnych, korzystając z technologii NFC lub QR kodów, co eliminuje potrzebę noszenia tradycyjnych kart płatniczych czy gotówki.

W jaki sposób działają elektroniczne portfele?

Elektroniczne portfele działają poprzez zapisywanie danych płatniczych użytkownika, takich jak numery kart kredytowych i debetowych, w zabezpieczonej, cyfrowej formie. Aby dokonać płatności, użytkownik musi po prostu wybrać odpowiednią kartę w aplikacji e-wallet, a następnie zbliżyć telefon do terminala płatniczego lub zeskanować kod QR. Transakcja jest szybko autoryzowana i przetwarzana za pomocą zabezpieczonych serwerów, co zapewnia bezpieczeństwo i prywatność.

Krótka charakterystyka najpopularniejszych portfeli elektronicznych

Portfele elektroniczne stały się nieodłączną częścią nowoczesnego świata finansów. Oto krótka charakterystyka trzech popularnych systemów:

Google Pay

Google Pay to system płatności mobilnych opracowany przez Google, który pozwala użytkownikom dokonywać płatności w sklepach, aplikacjach i na stronach internetowych. Jest szeroko akceptowany na całym świecie i słynie z łatwości użytkowania oraz wysokiego poziomu zabezpieczeń.

Apple Pay

Apple Pay, stworzony przez Apple Inc., umożliwia użytkownikom urządzeń Apple dokonywanie płatności przy użyciu iPhone’ów, Apple Watch, iPadów oraz Maców. Jest znany z integracji z ekosystemem Apple, oferując wygodne i bezpieczne transakcje dzięki technologii Touch ID i Face ID.

Visa Secure Remote Commerce (Visa SRC)

Visa SRC (wcześniej znane jako Visa Checkout) to platforma stworzona przez Visa, umożliwiająca szybkie i bezpieczne płatności online bez potrzeby wielokrotnego wprowadzania danych karty. Jest to rozwiązanie skierowane na uproszczenie procesu zakupowego na różnych urządzeniach.

Jakie są zalety stosowania portfeli elektronicznych?

Portfele elektroniczne oferują wiele korzyści, które przekładają się na wygodę i bezpieczeństwo użytkowników:

 • Bezpieczeństwo: zaawansowane technologie szyfrowania i autentykacji minimalizują ryzyko kradzieży danych.
 • Szybkość: transakcje są przetwarzane niemal natychmiast, co jest znacznie szybsze niż tradycyjne metody płatności.
 • Wygoda: możliwość przechowywania wielu kart i danych płatniczych w jednym miejscu.
 • Uniwersalność: e-wallets są akceptowane przez szeroką gamę sprzedawców na całym świecie.

Jak podpiąć wirtualną kartę kredytową do elektronicznego portfela?

Aby skorzystać z pełnego potencjału swojego e-walleta, możesz łatwo dodać do niego wirtualną kartę kredytową. Proces jest prosty:

 • Otwórz aplikację swojego portfela elektronicznego.
 • Wybierz opcję dodania nowej karty lub metody płatności.
 • Wprowadź dane swojej wirtualnej karty kredytowej, takie jak numer karty, data ważności i kod CVV.
 • Potwierdź dodanie karty, często przez weryfikację poprzez kod OTP wysłany na Twój telefon lub e-mail.
 • Po pomyślnym dodaniu, karta jest gotowa do użycia przez Twój e-wallet do wszystkich rodzajów transakcji.

Korzystanie z portfela elektronicznego to krok w stronę przyszłości płatności cyfrowych, łączący wygodę z bezpieczeństwem. Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne zakupy, czy większe transakcje online, e-wallety stają się nieodzownym narzędziem w portfelu każdego nowoczesnego konsumenta.

Warto wspomnieć, że w przypadku naszej pozabankowej karty kredytowej Halvo Card, istnieje możliwość dodania jej do najpopularniejszych portfeli elektronicznych. Dodanie jej powoduje otwarcie szeregu dodatkowych możliwości:

 • Wypłaty z bankomatów
 • Płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych
 • Płatności za zakupy w sklepach internetowych

 

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon