Karta kredytowa dla studenta

Rozpoczęcie studiów to niezwykle ekscytujący, ale i wymagający finansowo okres w życiu młodego człowieka. Odłączenie się od domowego budżetu i rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania pieniędzmi niejednokrotnie stanowi nie lada wyzwanie. W takich okolicznościach posiadanie karty kredytowej online może okazać się bardzo przydatne. Zapewnia stały dostęp do środków na bieżące wydatki, a jednocześnie uczy odpowiedzialności finansowej. Jak jednak student może uzyskać własną kartę kredytową? Tego dowiecie się z poniższego eksperckiego poradnika.

Czy student może otrzymać kartę kredytową w banku?

Studenci, zwłaszcza ci dopiero rozpoczynający naukę, bardzo często napotykają trudności w otrzymaniu karty kredytowej z tradycyjnego banku. Wynika to głównie z ich niskich lub zerowych dochodów oraz braku ustalonej historii kredytowej. Instytucje finansowe niechętnie przyznają limity zadłużenia osobom znajdującym się w tak niepewnej sytuacji ekonomicznej.

Nie oznacza to jednak, że zdobycie bankowej karty kredytowej dla studenta jest całkowicie niemożliwe. Wiele będzie zależeć od indywidualnej sytuacji, wieku, a także wybranego banku i jego wewnętrznej polityki kredytowej. Studenci zatrudnieni na część etatu lub posiadający stałe źródło dochodów jak np. otrzymywane stypendium, mają zdecydowanie większe szanse na pozytywną decyzję.

Jakie są warunki uzyskania karty kredytowej przez studenta?

Zasadniczo, aby ubiegać się o kartę kredytową jako student, konieczne jest spełnienie kilku podstawowych wymogów:

  • Ukończone 18 lat (pełnoletność)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego lub karty stałego pobytu
  • Dysponowanie stałym źródłem dochodów lub wartym zaufania poręczycielem
  • Brak negatywnych wpisów w bazach dłużników (BIK, BIG)

Im więcej powyższych warunków student spełnia, tym większa szansa na otrzymanie karty. Banki bardzo szczegółowo weryfikują zdolność kredytową młodych ludzi i przydzielają im relatywnie niskie limity zadłużenia na początku.

Jakie są alternatywy dla bankowych kart kredytowych?

Ze względu na ostrożną postawę banków wobec klientów bez stałych dochodów lub historii kredytowej, wielu studentów decyduje się na alternatywne rozwiązania. Są one zdecydowanie łatwiejsze i szybsze w dostępie, choć często oznaczają też mniejsze limity.

Jedną z popularnych opcji są karty przedpłacone, na które samemu zasilamy saldo. Działają podobnie do kart kredytowych, jednak bez ryzyka zadłużenia. 

Innym ciekawym rozwiązaniem są karty ratalne lub odroczonej płatności, gdzie większe zakupy można rozłożyć na dogodne raty. Część sklepów oferuje tego typu usługi dla stałych klientów. Warto również rozważyć karty ze stosunkowo niskimi limitami, wydawane przez firmy pozabankowe. Często można je otrzymać nawet mając zerowe dochody i występując jedynie z wnioskiem online. Ułatwiają start z samodzielnym kredytowaniem.

Pozabankowa karta kredytowa dla studenta

Jako czołowa firma z branży finansowej nieustannie poszerzamy naszą ofertę, aby odpowiadać na potrzeby coraz to nowych grup klientów. Jedną z nich są studenci, którzy dotychczas napotykali trudności w uzyskaniu karty kredytowej bez zaświadczeń.

Dlatego stworzyliśmy specjalny produkt – pozabankową kartę kredytową. To idealne rozwiązanie dla osób pobierających naukę i rozpoczynających dorosłe życie. Aplikacja o kartę przebiega w całości online, a decyzja zapada w przeciągu kilku minut. 

Karta Halvo działa dokładnie tak, jak klasyczne karty kredytowe. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, rezerwować hotele i bilety lotnicze czy wypłacać gotówkę z bankomatów. Jednocześnie oferuje szereg dodatkowych korzyści:

  • łatwy dostęp, nawet bez rozbudowanej historii kredytowej,
  • elastyczny i przystępny limit zadłużenia,
  • brak opłaty rocznej za obsługę,
  • darmowe wypłaty z bankomatów,
  • wygodna mobilna aplikacja do zarządzania kartą.

To doskonała szansa dla studenta na zbudowanie pierwszej pozytywnej historii kredytowej, zdobycie doświadczenia w obsłudze karty i zaplanowanie swoich wydatków.  Zgłoś się po Halvo jeszcze dziś i ciesz się swobodą dysponowania środkami bez zbędnych formalności.

Podsumowując, choć banki często odmawiają przyznania kart kredytowych studentom, istnieją dostępne alternatywy. Wymienione w tym poradniku pozabankowe karty kredytowe od ręki mogą być doskonałym rozwiązaniem dla młodych osób rozpoczynających samodzielne finansowanie swoich potrzeb.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon