Czym jest MM, RR i CVC na karcie?

 • Gdzie znajduje się MM/RR i CVC na karcie?
 • Co jeszcze znajduje się na karcie debetowej lub kredytowej?
 • Przykładowy numer karty płatniczej
 • Pamiętaj, aby chronić dane mm/rr i CVC swojej karty!

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co oznaczają te tajemnicze cyfry na Twojej karcie płatniczej? MM/RR i CVC to kluczowe elementy, które zapewniają bezpieczeństwo podczas transakcji online. W Halvo dokładamy wszelkich starań, aby nasze pozabankowe karty kredytowe były nie tylko wygodne w użyciu, ale przede wszystkim bezpieczne. Dlatego chcemy przybliżyć Ci znaczenie tych ważnych kodów.

Gdzie znajduje się MM/RR i CVC na karcie?

MM/RR, czyli miesiąc i rok ważności karty, znajdziesz na awersie (przedniej stronie) swojej karty kredytowej lub debetowej. Zazwyczaj są to cztery cyfry, np. 12/24, co oznacza, że karta jest ważna do grudnia 2024 roku. Data ważności jest istotna podczas dokonywania płatności online, ponieważ potwierdza, że karta jest aktywna i można jej używać.

CVC, czyli Card Verification Code, to dodatkowy kod zabezpieczający, który znajdziesz na rewersie (tylnej stronie) karty. Najczęściej składa się z trzech cyfr i jest umieszczony obok paska do podpisu. Kod CVC jest unikalny dla każdej karty i służy do weryfikacji jej autentyczności podczas transakcji online lub telefonicznych.

Co jeszcze znajduje się na karcie debetowej lub kredytowej?

Oprócz MM/RR i CVC, na Twojej karcie płatniczej znajduje się kilka innych ważnych elementów:

 • numer karty – zazwyczaj 16-cyfrowy kod identyfikujący Twoją kartę
 • imię i nazwisko posiadacza karty
 • logo organizacji płatniczej (np. Visa, Mastercard)
 • pasek magnetyczny lub chip, przechowujące dane karty
 • hologram, będący dodatkowym zabezpieczeniem

W Halvo stawiamy na przejrzystość i minimalistyczny design naszych kart kredytowych, aby najważniejsze informacje były łatwo dostępne dla użytkownika.

Przykładowy numer karty płatniczej

Zastanawiasz się, jak wygląda przykładowy numer karty? Oto schemat:

 • 1234 5678 9012 3456
 • MM/RR
 • Imię i nazwisko posiadacza

Na rewersie:

 • CVC: 123

Pamiętaj, że każda karta ma unikalny numer, datę ważności i kod CVC. Nigdy nie udostępniaj tych danych osobom trzecim, ponieważ mogą one zostać wykorzystane do nieautoryzowanych transakcji.

Pamiętaj, aby chronić dane mm/rr i CVC swojej karty!

W Halvo rozumiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo Twoich finansów. Dlatego nasze pozabankowe karty kredytowe są wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia, a każda transakcja jest monitorowana pod kątem potencjalnych zagrożeń. Wybierając naszą kartę, zyskujesz nie tylko wygodę płatności, ale także pewność, że Twoje pieniądze są chronione.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące MM/RR, CVC lub innych aspektów naszych kart kredytowych, nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy do pomocy. W Halvo stawiamy na transparentność i edukację finansową, aby nasi klienci mogli podejmować świadome decyzje i cieszyć się bezpiecznymi płatnościami. Dołącz do grona zadowolonych klientów i przekonaj się, jak łatwe i bezpieczne mogą być codzienne płatności z Halvo!

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon