Najlepsza karta kredytowa dla studenta – na co zwrócić uwagę?

 1. Czym wyróżnia się najlepsza karta kredytowa dla studenta? 
 2. Jak uzyskać kartę kredytową dla studenta?
 3. Opłaty związane z korzystaniem z karty kredytowej dla studentów
 4. Wymaganie posiadania historii kredytowej 
 5. Kontrola wydatków – historia transakcji 
 6. Zalety korzystania z karty kredytowej za granicą 
 7. Czy istnieje karta kredytowa dla studenta bez dochodów? 
 8. Dlaczego karta kredytowa dla studenta jest lepsza niż kredyt?  

 

Dla studenta karta kredytowa zapewnia poczucie bezpieczeństwa w przypadku nagłych wydatków, ponieważ można szybko skorzystać z dostępnego limitu. Jeśli jesteś studentem i rozważasz skorzystanie z tego narzędzia finansowego, dowiedz się, jak porównywać oferty i gdzie złożyć wniosek o wydanie karty kredytowej. 

Czym wyróżnia się najlepsza karta kredytowa dla studenta? 

Najlepsza karta kredytowa dla studenta powinna być dostosowana do specyficznych potrzeb i możliwości finansowych osób uczących się, oferując korzystne warunki i dodatkowe benefity. Oto kluczowe parametry, które wyróżniają najlepszą kartę kredytową dla studenta:

 • Konkurencyjne oprocentowanie: Niskie oprocentowanie transakcji oraz ewentualnych sald przewijanych jest ważne, aby uniknąć wysokich kosztów zadłużenia.
 • Elastyczne wymagania kredytowe: Karty przyjazne dla osób bez długiej historii kredytowej lub z niskimi dochodami, co jest typowe dla studentów.
 • Elastyczność w spłacie: Możliwość dostosowania terminów płatności do osobistego harmonogramu finansowego, co może pomóc w uniknięciu opóźnień.
 • Aplikacja mobilna i zarządzanie online: Intuicyjne i łatwe w użyciu narzędzia do zarządzania kontem i kontrolowania wydatków, dostępne z poziomu smartfona.
 • Bezpieczeństwo transakcji: Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed nieautoryzowanymi transakcjami i powiadomienia o każdym wykonanym ruchu na koncie.
 • Edukacja finansowa: Dostęp do materiałów edukacyjnych pomagających w zrozumieniu zasad odpowiedzialnego korzystania z kredytu i zarządzania finansami osobistymi.

Wybór najlepszej karty kredytowej dla studenta powinien być dokonany po dokładnym przeanalizowaniu powyższych parametrów i porównaniu dostępnych ofert, tak aby znaleźć produkt, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i możliwościom finansowym studenta. W przypadku studentów, raczej ciężko będzie o bankowej karty kredytowej ze względu na specyficzne wymagania. Tutaj z pomocą może przyjść pozabankowa karta kredytowa od Halvo.

Jak uzyskać kartę kredytową dla studenta?

Instytucje oferujące karty kredytowe dla studentów często przeprowadzają dokładne weryfikacje potencjalnych klientów. Jeśli nie masz czasu na dostarczanie wielu dokumentów, takich jak legitymacja studencka czy zaświadczenie o przyznanym stypendium, to karta kredytowa Halvo może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 

Możesz złożyć wniosek online, a zdolność kredytową sprawdza się za pomocą usługi Instantor lub Kontomatik, dzięki czemu formalności są ograniczone do minimum. Aby wnioskować o kartę kredytową Halvo, należy:

 • Odwiedź witrynę Halvo w internecie.
 • Naciśnij przycisk “Złóż wniosek”, który znajdziesz w górnym prawym narożniku ekranu.
 • Uzupełnij formularz wniosku, wpisując swoje informacje personalne, adres zamieszkania, adres do korespondencji, a także dane dotyczące Twoich przychodów miesięcznych.
 • Sprawdź poprawność wprowadzonych informacji, korzystając z narzędzia takiego jak Instantor lub Kontomatik.

Teraz wystarczy oczekiwać na odpowiedź. W przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu karty kredytowej bez zaświadczeń od Halvo, zostaniesz o tym poinformowany poprzez SMS lub e-mail, w którym znajdziesz również informacje o przydzielonym limicie kredytowym

.Następnie musisz jedynie wyrazić zgodę na warunki umowy. Karta kredytowa zostanie wysłana na adres wskazany w Twoim wniosku. Z uwagi na bezpieczeństwo, aktywacja karty możliwa będzie po jej otrzymaniu.

Opłaty związane z korzystaniem z karty kredytowej dla studentów

Najlepsza karta kredytowa dla studenta jest niedroga – nie generuje opłat, jeśli nie jest używana. Chcesz wiedzieć, za co płacisz? Tabela opłat często jest trudna do znalezienia. Jednak w przypadku karty Halvo aktualne i przejrzyste zestawienie opłat znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej. 

Nie pobierana jest prowizja za wydanie karty, krajowe i zagraniczne płatności kartą oraz wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce i krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). 

Wymaganie posiadania historii kredytowej 

Jeżeli dopiero rozpoczynasz studia, najprawdopodobniej nie masz jeszcze historii kredytowej, ponieważ wcześniej nie ubiegałeś się o kredyt ani pożyczkę. Ale nie jesteś w tym sam – młodzi ludzie, którzy są zainteresowani kartą kredytową od 18 lat, zazwyczaj nie mieli wcześniej do czynienia z produktami finansowymi. Nie musi to jednak stanowić przeszkody w uzyskaniu karty kredytowej. Karta Halvo jest przyznawana bez szczegółowej weryfikacji dotychczasowej historii kredytowej klienta

Kontrola wydatków – historia transakcji 

Jako student masz wiele obowiązków i mało czasu na prowadzenie budżetu. Jednak chcesz mieć kontrolę nad finansami? Karta kredytowa dla studenta nie powinna wiązać się z dodatkowymi opłatami za dostęp do historii transakcji czy wyciągu. 

Korzystając z karty Halvo będziesz mieć dostęp do przypisanego konta technicznego oraz otrzymasz comiesięczny wyciąg, dzięki czemu będziesz mógł śledzić swoje płatności. Infolinia będzie również odpowiadać na Twoje pytania. 

Zalety korzystania z karty kredytowej za granicą 

Czy masz możliwość wyjazdu za granicę w ramach programu Erasmus? Jeśli tak, to ważne jest, abyś miał kartę kredytową, którą możesz używać także poza granicami Polski. Karta Halvo pozwala na płacenie za granicą bez dodatkowych prowizji. Możesz również wypłacać gotówkę w jednym z krajów EOG bez ponoszenia dodatkowych kosztów.  

Czy istnieje karta kredytowa dla studenta bez dochodów? 

Wszystkie karty kredytowe, w tym studenckie, to produkty kredytowe. Instytucja, która wydaje tę kartę, musi mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Dotyczy to również studentów. Choć nie istnieje karta kredytowa dla studentów bez dochodów na rynku finansowym, brak stałego dochodu nie jest przeszkodą w otrzymaniu takiej karty. 

Najlepsza karta kredytowa dla studenta umożliwia spłatę wykorzystanego limitu z różnych źródeł, np. z pracy dorywczej lub stypendium. Jeśli zarabiasz nawet niewielkie dochody, możesz ubiegać się o kartę kredytową.  

Dlaczego karta kredytowa dla studenta jest lepsza niż kredyt?  

Studenci mogą ubiegać się o kredyt studencki, ale jest to zobowiązanie długoterminowe, które spłaca się po zdobyciu dyplomu. Ponadto wiele banków wymaga zabezpieczeń, takich jak poręczyciele. Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków tylko okazjonalnie, karta kredytowa zdecydowanie jest lepszym wyborem. 

Karta kredytowa ma elastyczność. Korzystasz z dostępnego limitu tylko wtedy, gdy to konieczne. Jeśli masz wystarczającą ilość środków w danym miesiącu, nie musisz się martwić o opłaty – o ile wybierzesz kartę od instytucji, która oferuje przejrzysty i prosty cennik. Wówczas karta kredytowa dla studenta może spełnić funkcję finansowego zabezpieczenia.

 

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon