Limit kredytowy - czym jest limit na rachunku bankowym?

  • Co to jest limit kredytowy w koncie?
  • Na jakiej zasadzie działa limit kredytowy na koncie?
  • Jak sprawdzić swój limit kredytowy?
  • Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla limitu kredytowego

 

W dzisiejszych czasach, gdy niespodziewane wydatki mogą pojawić się niemalże z dnia na dzień, dostęp do dodatkowych środków finansowych może okazać się nieoceniony. Limit kredytowy na rachunku bankowym to jedno z rozwiązań, które mogą zapewnić tę elastyczność, pozwalając na spokojniejsze zarządzanie domowym budżetem bez obawy o niespodziewane przeszkody finansowe.

Co to jest limit kredytowy w koncie?

Limit kredytowy w koncie to nic innego jak ustalona przez bank kwota, którą klient może wykorzystać ponad stan środków dostępnych na jego rachunku bankowym. Jest to rodzaj „bufora finansowego” lub „zapasowej linii kredytowej”, która staje się dostępna w razie potrzeby. Klient może korzystać z tych środków w dowolnym momencie, a jego użycie jest równoznaczne z zaciągnięciem kredytu, który podlega rocznemu oprocentowaniu zgodnie z warunkami ustalonymi przez bank.

Na jakiej zasadzie działa limit kredytowy na koncie?

Limit kredytowy na koncie działa na zasadzie ciągłej linii kredytowej, która jest automatycznie odnawiana z każdą spłatą zadłużenia. Kiedy klient wykorzystuje dostępne środki, jego saldo rachunku staje się ujemne, a każda wpłata na konto najpierw zmniejsza saldo debetowe. Dzięki temu użytkownik ma stale dostęp do dodatkowych środków finansowych w ramach przyznanego limitu. Limit jest cyklicznie odnawiany, co oznacza, że po spłacie zadłużenia, kwota kredytu ponownie staje się dostępna do wykorzystania.

Jak sprawdzić swój limit kredytowy?

Sprawdzenie dostępnego limitu kredytowego na rachunku bankowym jest proste i można to zrobić na kilka sposobów:

  • Przez aplikację mobilną banku: większość banków oferuje szczegółowe informacje o dostępnych limitach w swoich aplikacjach mobilnych.
  • Przez bankowość internetową: logując się na swoje konto przez stronę internetową banku, użytkownik może z łatwością znaleźć informacje o swoim limicie kredytowym.
  • W oddziale banku: można również odwiedzić najbliższy oddział banku i uzyskać informacje od doradcy klienta.

Pozabankowa karta kredytowa – alternatywa dla limitu kredytowego

Alternatywą dla tradycyjnego limitu kredytowego może być pozabankowa karta kredytowa, taka jak Halvo Card, która oferuje podobne korzyści, ale z dodatkowymi udogodnieniami. Nasza karta kredytowa od ręki umożliwia odbiorcom:

  • Nieograniczone dostęp do środków w ramach ustalonego limitu, który jest dostępny przez 360 dni i odnawialny po każdej spłacie.
  • Elastyczność w zarządzaniu finansami, dzięki możliwości przelewania środków bezpośrednio na konto bankowe użytkownika lub ich wykorzystywania poprzez płatności zbliżeniowe i online.
  • Brak dodatkowych opłat, jeśli karta nie jest używana, co oznacza, że użytkownik nie ponosi żadnych kosztów za wydanie, obsługę czy aktywację karty kredytowej.

Dzięki temu, Halvo Card staje się atrakcyjną alternatywą dla osób poszukujących elastycznych rozwiązań kredytowych, które pozwalają na swobodne zarządzanie finansami bez obciążenia dodatkowymi kosztami.

Korzystając z limitu kredytowego lub karty kredytowej bez zaświadczeń, można skutecznie zarządzać swoimi finansami, reagując na zmieniające się potrzeby i okoliczności, co jest kluczem do utrzymania stabilności finansowej w dzisiejszych czasach.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon