Bankomat wciągnął kartę - co można zrobić, gdy bankomat nie oddał karty?

 • Czy bankomat może zatrzymać kartę i nie oddać?
 • Co zrobić, gdy bankomat wciągnął kartę?
 • Czy da się odzyskać kartę z bankomatu?
 • Uważaj na skimming – celowe zatrzymanie karty
 • Jak się zachować, gdy bankomat wciągnął kartę?

 

Niezależnie od tego, czy wypłacasz pieniądze, czy po prostu sprawdzasz saldo, sytuacja, w której bankomat zatrzymuje Twoją kartę, może być stresująca i frustrująca. Czasem może to być zwykły błąd maszyny, ale inne razy może to być próba oszustwa. Zrozumienie, dlaczego tak się dzieje i co robić w takiej sytuacji, pomoże Ci zareagować odpowiednio i zabezpieczyć swoje finanse.

Czy bankomat może zatrzymać kartę i nie oddać?

Bankomat może zatrzymać kartę i nie oddać jej z kilku powodów. Najczęstsze przyczyny to podejrzenie oszustwa, problemy techniczne bankomatu lub błędy w działaniu karty płatniczej. Banki programują bankomaty w taki sposób, aby zatrzymywać karty, które wydają się podejrzane — na przykład kiedy wprowadzony zostaje kilkakrotnie błędny PIN lub karta została zgłoszona jako zaginiona lub skradziona.

Co zrobić, gdy bankomat wciągnął kartę?

Jeśli bankomat zatrzyma Twoją kartę, oto kilka kroków, które powinieneś podjąć:

 • Zapamiętaj lokalizację bankomatu: zanotuj adres lub lokalizację bankomatu oraz datę i czas zdarzenia.
 • Skontaktuj się z bankiem: niezwłocznie powiadom swój bank o zdarzeniu. Większość banków ma całodobowe linie wsparcia dla takich sytuacji.
 • Zablokuj kartę: jeśli nie ma możliwości szybkiego odzyskania karty, poproś bank o zablokowanie karty, aby zapobiec jej nieautoryzowanemu użyciu.
 • Monitoruj swoje konto: sprawdzaj swoje konto bankowe przez najbliższe dni na wypadek podejrzanych transakcji.

Czy da się odzyskać kartę z bankomatu?

Odzyskanie karty zależy od polityki banku i konkretnej sytuacji. W niektórych przypadkach bank może umożliwić jej odzyskanie, jeśli zgłosisz się bezpośrednio do placówki, która zarządza danym bankomatem. W innych przypadkach karta może być automatycznie niszczona z przyczyn bezpieczeństwa, a bank wyśle Ci nową.

Uważaj na skimming – celowe zatrzymanie karty

Skimming to metoda kradzieży danych kart, polegająca na instalacji nielegalnych urządzeń na bankomatach. Te urządzenia mogą skanować i przechowywać dane z paska magnetycznego karty, a także przechwytywać wprowadzane kody PIN. Czasami oszuści instalują fałszywe uchwyty karty, które „połykają” kartę, dając złodziejowi czas na zapisanie potrzebnych informacji. Zawsze bądź czujny, sprawdzając, czy bankomat nie ma żadnych niezwykłych dodatków czy modyfikacji, zwłaszcza w miejscu, gdzie wprowadza się kartę.

Jak się zachować, gdy bankomat wciągnął kartę?

Gdy bankomat zatrzyma Twoją kartę, zachowaj spokój i skup się na zabezpieczeniu swoich finansów:

 • Nie próbuj używać bankomatu ponownie.
 • Unikaj podejmowania decyzji pod wpływem stresu, które mogłyby narazić Twoje bezpieczeństwo finansowe.
 • Skontaktuj się z bankiem, postępuj zgodnie z ich wskazówkami i monitoruj swoje konto.

Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże Ci zminimalizować potencjalne szkody i zabezpieczyć swoje środki finansowe przed dalszymi problemami.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon