Raty 0% - atrakcyjna opcja finansowania czy ukryte koszty?

 • Czym są raty 0%?
 • Na czym polega zakup towaru na raty zero procent?
 • Czy raty zero procent rzeczywiście nie mają żadnych opłat?
 • Na co zwrócić uwagę podczas zakupów na raty zero procent?
 • Karta kredytowa Halvo – alternatywa dla rat zero procent

 

Konsumenci poszukują coraz to nowszych sposobów na efektywne zarządzanie swoimi finansami bez narażania domowego budżetu. Raty 0% wydają się być idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na rozłożenie kosztów bez dodatkowych obciążeń. Czy jednak ta metoda jest rzeczywiście tak korzystna, jak się wydaje? W naszym artykule przyjrzymy się szczegółom oferty rat 0%, abyś mógł świadomie zdecydować, czy to odpowiednia opcja dla Ciebie.

Czym są raty 0%?

Raty 0% to oferta finansowa, która umożliwia zakup produktów z możliwością rozłożenia płatności na mniejsze części, bez naliczania jakichkolwiek odsetek czy dodatkowych kosztów w określonym czasie. Dzięki temu kupujący mogą natychmiast cieszyć się wybranymi produktami, płacąc za nie w ratach, bez obciążenia finansowego w postaci RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Oferta ta jest często stosowana w sprzedaży produktów AGD, RTV, elektroniki czy mebli, gdzie wyższe ceny jednostkowe mogą stanowić barierę zakupową.

Na czym polega zakup towaru na raty zero procent?

Zakup na raty 0% zaczyna się od wyboru produktu i zatwierdzenia warunków kredytowych przez sprzedawcę oraz instytucję finansującą. Na przykład, wybierając nową lodówkę o wartości 2000 zł, możesz zdecydować się na rozłożenie płatności na 10 miesięcznych rat po 200 zł każda. W tej formule, całość zakupu zostanie spłacona równo w 10 miesięcy, bez dodatkowych kosztów, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla osób niechcących obciążać natychmiast swojego budżetu.

Czy raty zero procent rzeczywiście nie mają żadnych opłat?

Chociaż raty 0% nie naliczają odsetek, ważne jest, aby sprawdzić, czy oferta nie zawiera ukrytych opłat. Niektóre sklepy lub instytucje finansowe mogą wymagać opłaty administracyjnej lub ubezpieczenia kredytowego, co faktycznie zwiększa całkowity koszt zakupu. Zawsze warto dokładnie przeanalizować umowę i wszystkie jej elementy, aby upewnić się, że finalnie nie płacimy więcej niż wartość produktu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów na raty zero procent?

Podczas decydowania się na zakup na raty 0% warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • Warunki umowy: zawsze sprawdzaj wszystkie warunki umowy, zwracając uwagę na wszelkie, ewentualne dodatkowe opłaty.
 • Sprawdź terminy płatności: upewnij się, że harmonogram spłat jest dla Ciebie wygodny i że będziesz w stanie terminowo realizować wszystkie płatności.
 • Ocena własnej sytuacji finansowej: zastanów się, czy będziesz w stanie utrzymać regularne płatności przez cały okres spłaty.

Karta kredytowa Halvo – alternatywa dla rat zero procent

Alternatywą dla zakupów na raty 0% jest pozabankowa karta kredytowa, która oferuje elastyczność i kontrolę nad wydatkami bez ukrytych kosztów. Korzystając z naszej karty kredytowej bez zaświadczeń, możesz cieszyć się następującymi korzyściami:

 • Nie korzystasz, nie płacisz: Żadnych kosztów, gdy nie używasz karty.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty kredytowej: Brak stałych opłat miesięcznych czy rocznych.
 • 0 zł za aktywację i blokadę karty: Pełna kontrola bez dodatkowych kosztów.
 • 0 zł w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy: Możliwość zrezygnowania bez finansowych konsekwencji.
 • 0 zł przy wypłacie pieniędzy z bankomatu: Bezpłatne wypłaty, kiedykolwiek ich potrzebujesz.
 • 0 zł dla płatności online (Google Pay, Apple Pay) i przelewów z rachunków kart: Idealne dla bezpiecznych transakcji internetowych.
 • Darmowa płatność zbliżeniowa: Wygoda w każdej transakcji.

Wybór pomiędzy tradycyjnymi ratami 0% a nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak nasza karta kredytowa od ręki, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji zakupowych. Każda z tych opcji oferuje swoje zalety, które mogą lepiej pasować do Twojej sytuacji finansowej i stylu życia.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon