Czym jest karta wirtualna i jak działa?

 • Co to jest karta wirtualna?
 • Jak działają karty wirtualne?
 • Czy karty wirtualne mają ten sam schemat działania co karty plastikowe?
 • Jakie są rodzaje kart wirtualnych na rynku?
 • W jaki sposób płacić kartą wirtualną w sklepie?
 • Wirtualna karta kredytowa z limitem
 • Wirtualna karta kredytowa Halvo

 

Karty wirtualne stają się nieodzownym narzędziem dla bezpiecznych i wygodnych płatności online. Niezależnie od tego, czy kupujesz nowe ubrania, rezerwujesz wakacje, czy subskrybujesz usługi streamingowe, karta wirtualna zapewnia szybki i bezpieczny sposób na realizację transakcji. Czym dokładnie jest to narzędzie i jak może ułatwić zarządzanie Twoimi codziennymi wydatkami?

Co to jest karta wirtualna?

Karta wirtualna to cyfrowy odpowiednik tradycyjnej karty plastikowej, który nie istnieje w fizycznej formie. Jest to pełnoprawny numer karty, który zawiera wszystkie standardowe dane, takie jak numer karty, data ważności i kod CVV. Karty wirtualne są zazwyczaj wydawane przez banki lub inne instytucje finansowe i mogą być powiązane z Twoim rachunkiem bankowym lub funkcjonować jako niezależne rozwiązania przedpłacone. Służą przede wszystkim do dokonywania płatności online, ale z powodzeniem można ich używać także w niektórych aplikacjach mobilnych.

Jak działają karty wirtualne?

Karty wirtualne działają na podobnej zasadzie jak tradycyjne karty debetowe lub kredytowe. Po wygenerowaniu karty, użytkownik otrzymuje wszystkie niezbędne dane, które są wymagane do dokonania płatności internetowej. 

Przykład: zakupujesz prezent na urodziny przez internet i używasz karty wirtualnej do zapłaty. Wprowadzasz dane karty na stronie sklepu, a transakcja jest przetwarzana przez system płatniczy tak samo, jak w przypadku karty fizycznej. Kwota jest natychmiast rezerwowana lub pobierana z konta, a zakup jest finalizowany.

Czy karty wirtualne mają ten sam schemat działania co karty plastikowe?

Karty wirtualne działają w bardzo podobny sposób do tradycyjnych kart plastikowych. Różnica polega głównie na braku fizycznej formy karty oraz na specjalizacji w transakcjach elektronicznych. Podobnie jak przy użyciu zwykłej karty, transakcje dokonywane kartą wirtualną są autoryzowane, weryfikowane i rozliczane przez systemy bankowe. To sprawia, że karty wirtualne są równie bezpieczne i efektywne w użyciu.

Jakie są rodzaje kart wirtualnych na rynku?

Wirtualne karty płatnicze można podzielić na kilka głównych typów, z których każdy ma swoje unikalne cechy i zastosowania:

Karty debetowe

Karty wirtualne debetowe są bezpośrednio powiązane z Twoim rachunkiem bankowym. Umożliwiają realizację transakcji online, pobierając środki bezpośrednio z konta, podobnie jak tradycyjne karty debetowe.

Karty jednorazowe

Karty wirtualne jednorazowe są generowane na jedno specyficzne zastosowanie. Po użyciu, numer karty staje się nieaktywny, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla szczególnie wrażliwych transakcji.

Karty przedpłacone (prepaid)

Karty wirtualne prepaid wymagają wcześniejszego doładowania środków przed ich użyciem. Są idealne dla osób, które chcą ścisłej kontroli nad swoimi wydatkami, bez ryzyka przekroczenia budżetu.

W jaki sposób płacić kartą wirtualną w sklepie?

Chociaż karty wirtualne są przede wszystkim przeznaczone do użytku online, istnieją sposoby, aby używać ich także w sklepach stacjonarnych. Możesz dodać swoją kartę wirtualną do popularnych systemów płatności mobilnych, takich jak Google Pay czy Apple Pay. 

Dzięki temu, płatności zbliżeniowe w sklepach stają się możliwe poprzez przypisanie wirtualnej karty do Twojego smartfona. Wystarczy zbliżyć telefon do terminala płatniczego, a transakcja zostanie zrealizowana tak samo, jak w przypadku fizycznej karty.

Wirtualna karta kredytowa z limitem

Wirtualne karty kredytowe z limitem działają podobnie jak ich fizyczne odpowiedniki. Użytkownik otrzymuje określony limit kredytowy, który może wykorzystać, a następnie spłacić w ustalonych ratach. To elastyczne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dostępu do dodatkowych środków w sposób szybki i cyfrowy.

Wirtualna karta kredytowa Halvo

Halvo Card to innowacyjna pozabankowa karta kredytowa, która oferuje unikalne warunki finansowe. Korzystając z Halvo Card, płacisz tylko prowizję od wykorzystanego limitu kredytowego. Jeżeli z limitu nie korzystasz, karta jest całkowicie bezpłatna. Oto, co jeszcze zyskujesz wybierając naszą wirtualną kartę kredytową od ręki:

 • Nie korzystasz, nie płacisz.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty.
 • 0 zł za aktywację i blokadę karty.
 • 0 zł w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy.
 • 0 zł przy wypłacie pieniędzy z bankomatu.
 • 0 zł dla płatności online (Google Pay, Apple Pay) i przelewów z rachunków kart.
 • Darmowa płatność zbliżeniowa.

Wirtualne karty kredytowe otwierają nowe możliwości w zarządzaniu finansami, dostarczając narzędzi niezbędnych do bezpiecznych i wygodnych transakcji w coraz bardziej cyfrowym świecie.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon