Jak płacić kartą kredytową w telefonie?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji portfele i fizyczne karty kredytowe stopniowo odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób decyduje się na przechowywanie i używanie swoich kart bezpośrednio w smartfonach. Ta nowa forma płatności bezgotówkowych jest nie tylko wygodna, ale także bardziej bezpieczna niż tradycyjne plastikowe karty. Jak jednak dodać swoje karty kredytowe do telefonu i zacząć z nich korzystać? Odpowiedzi znajdziesz w tym praktycznym poradniku.

Czy kartę kredytową można trzymać w telefonie?

Dzięki specjalnym aplikacjom cyfrowego portfela takim jak Apple Pay, Google Pay czy Samsung Pay, możesz wygodnie przechowywać swoje karty kredytowe w smartfonie. Te mobilne rozwiązania płatnicze wykorzystują technologię NFC (Near Field Communication) do bezpiecznego przesyłania zakodowanych informacji o karcie podczas płatności zbliżeniowych.

Przechowywanie kart w telefonie ma liczne zalety. Po pierwsze, nie musisz już nosić ze sobą wszystkich plastikowych kart – wystarczy mieć przy sobie smartfon. Po drugie, płatności mobilne są trudniejsze do zhakowania niż tradycyjne transakcje z użyciem kart fizycznych. Żadne wrażliwe dane nie są bowiem przesyłane do terminala podczas płatności.

Jak podpiąć kartę kredytową do telefonu?

Proces dodawania karty kredytowej online do cyfrowego portfela jest niezwykle prosty. Wystarczy pobrać aplikację odpowiedniego systemu płatności (np. Apple Pay, Google Pay), otworzyć ją i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Najpierw aplikacja poprosi Cię o zeskanowanie karty za pomocą aparatu smartfona lub ręczne wprowadzenie numeru, daty ważności i kodu CVV. Następnie będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość, zazwyczaj poprzez otrzymanie jednorazowego kodu od banku wydającego kartę. Po pomyślnej weryfikacji Twoja karta zostanie zakodowana w bezpieczny sposób i będzie gotowa do użycia w płatnościach mobilnych.

Jak płacić kartą kredytową w telefonie?

Gdy masz już dodaną wirtualną kartę kredytową do cyfrowego portfela, płacenie nią jest bardzo proste. W sklepie czy restauracji po prostu uruchamiasz aplikację płatniczą, np. Apple Pay, i przykładasz swój odblokowany telefon do terminala zbliżeniowego. Transakcja zostanie natychmiast i bezpiecznie sfinalizowana.

Wiele nowoczesnych aplikacji płatności mobilnych obsługuje również płatności online oraz w aplikacjach mobilnych. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję płatności, np. Apple Pay czy Google Pay, podczas finalizowania zakupów. Ponadto, część systemów umożliwia wypłatę gotówki w bankomatach za pomocą telefonu.

Mobilne portfele są nie tylko bardzo wygodne, ale też znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne plastikowe karty kredytowe. Informacje o Twoich kartach są bowiem kodowane i przechowywane wyłącznie na Twoim urządzeniu, a podczas płatności przesyłany jest jedynie unikatowy kod transakcyjny, który nic nie mówi potencjalnym hakerom. Wystarczy tylko pamiętać o włączonych zabezpieczeniach smartfona jak odcisk palca lub Face ID.

Przechowywanie kart kredytowych na smartfonie to ogromna wygoda, bezpieczeństwo i możliwość szybkiego realizowania płatności w każdym miejscu. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tej technologii, jak najszybciej dodaj swoje karty do cyfrowego portfela. To naprawdę rewolucyjna zmiana.

Czy płatności kartą kredytową w telefonie są bezpieczne?

Płatności mobilne z wykorzystaniem cyfrowych portfeli, takich jak Apple Pay, Google Pay czy Samsung Pay, są niezwykle bezpieczne. Systemy te wykorzystują zaawansowane metody szyfrowania danych oraz tokenizacji, co skutecznie chroni Twoje wrażliwe informacje przed potencjalnymi zagrożeniami. Podczas transakcji do terminala płatniczego nigdy nie są przesyłane prawdziwe numery kart kredytowych, tylko specjalne, jednorazowe kody.

O czym pamiętać płacąc kartą kredytową przez telefon?

Choć płatności mobilne są z natury bardzo bezpieczne, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • Zawsze korzystaj z oficjalnych aplikacji płatniczych rekomendowanych przez bank lub producenta smartfona. Unikaj podejrzanych programów oraz źródeł.
  • Włącz zabezpieczenia biometryczne swojego telefonu, takie jak odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy. Zapobiegnie to nieautoryzowanemu dostępowi w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.
  • Regularnie aktualizuj system operacyjny smartfona oraz wszystkie aplikacje do najnowszych wersji, które często zawierają ważne poprawki bezpieczeństwa.
  • Nigdy nie udostępniaj nikomu kodów uwierzytelniających, haseł ani innych poufnych informacji. Żadna prawowitą instytucja finansowa nie będzie Cię o nie prosić.
  • Uważaj na fałszywe aplikacje płatnicze próbujące wyłudzić Twoje dane. Zainstaluj je tylko z zaufanych źródeł, takich jak oficjalny sklep z aplikacjami.
  • W przypadku utraty lub kradzieży telefonu niezwłocznie zastrzeż swoje karty kredytowe lub skorzystaj z opcji ich zdalnego zablokowania.

Przestrzegając tych prostych zasad, płatności kartami kredytowymi za pomocą smartfona będą dla Ciebie w pełni bezpieczne i wygodne. Nie pozwól, aby nieuprawnione osoby uzyskały dostęp do Twoich danych finansowych.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon