Czy kartą kredytową można robić przelewy?

Karty kredytowe od lat cieszą się ogromną popularnością jako wygodny i bezpieczny sposób płatności za zakupy oraz rezerwacje. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ten niezastąpiony dziś instrument finansowy może również służyć do realizowania przelewów pieniężnych. A jeśli już o przelewach mowa, to czy transfer środków z karty kredytowej na konto bankowe również jest możliwy? I jakie ewentualne koszty się z tym wiążą? Przyjrzyjmy się bliżej tej często pomijanej funkcjonalności kart kredytowych.

Czy da się zrobić przelew z karty kredytowej?

Zdecydowana większość współczesnych kart kredytowych umożliwia dokonywanie przelewów pieniężnych. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko przelać środki np. na rachunek innej osoby, firmy lub uregulować płatności, do których nie mamy bezpośredniego dostępu przez internet.

Przelewy z karty kredytowej online realizowane są najczęściej przez dedykowane aplikacje mobilne, serwisy internetowe bądź infolinie bankowe. Sposobów jest więc kilka, dzięki czemu możemy wybrać dla siebie ten najdogodniejszy. Zazwyczaj wystarczy podać kwotę, numer rachunku odbiorcy oraz wszelkie niezbędne tytuły czy szczegóły przelewu. Operacja musi zostać następnie autoryzowana kodem SMS lub hasłem, aby uniknąć prób oszustwa.

Jak zrobić przelew z karty kredytowej na konto?

Wykonanie przelewu z karty kredytowej na rachunek bankowy, własny lub innej osoby, jest bardzo podobną czynnością jak standardowy przelew realizowany z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Najważniejsze jest posiadanie numeru rachunku odbiorcy oraz danych takich jak imię, nazwisko czy nazwa firmy.

Przykładowo, aby przelać środki z karty kredytowej na własne konto bankowe, można tego dokonać albo poprzez aplikację mobilną wydawcy karty, albo logując się do bankowości internetowej i wybierając odpowiednią opcję realizacji przelewu z karty.

Przy przelewach wychodzących z kart kredytowych często wymagane jest potwierdzenie kwoty i numeru odbiorcy. Dzieje się to na przykład za pomocą kodu autoryzacyjnego przesłanego SMS-em lub innym, uzgodnionym wcześniej kanałem.  Środki powinny zostać zaksięgowane na docelowym rachunku w ciągu maksymalnie 1-2 dni roboczych.

Ile kosztuje przelew z karty kredytowej?

Niestety, za przelew pieniędzy bezpośrednio z karty kredytowej banki zazwyczaj naliczają stosowne opłaty i prowizje. Ich wysokość jest zależna od indywidualnej taryfy opłat i prowizji danej instytucji finansowej, a także od kwoty samego przelewu.

Bardzo często minimalna opłata za przelew z karty kredytowej oscyluje w granicach 5-10 zł, przy czym kwoty powyżej określonego progu mogą wiązać się z wyższymi prowizjami, zwykle liczonymi procentowo. Niektóre banki oferują jednak pierwsze przelewy w miesiącu w promocyjnych, obniżonych cenach.

Warto podkreślić, że opłaty naliczane są również od przelewów realizowanych na własne rachunki bankowe. Wynika to z charakteru karty kredytowej jako źródła finansowania zewnętrznego, za którego korzystanie pobierane są różnego rodzaju prowizje.

Darmowe przelewy z pozabankowej karty kredytowej Halvo

W przypadku naszej popularnej, pozabankowej karty kredytowej, zdecydowaliśmy się na rewolucyjne rozwiązanie i całkowite wyeliminowanie opłat za przelewy realizowane przez użytkowników. Oznacza to, że wszelkie transfery środków z limitu kredytowego na inne rachunki bankowe będą dla Ciebie zupełnie darmowe.

To bardzo ważna zaleta z perspektywy klientów, zwłaszcza tych często korzystających z przelewów. Pozwala bowiem znacząco ograniczyć związane z tym koszty, które przy tradycyjnych kartach mogą stanowić istotny wydatek. Darmowe przelewy to jednak nie wszystko, co oferuje nasza karta kredytowa od ręki. Wśród innych kluczowych atutów tej karty warto wymienić:

  • zerowe opłaty za wydanie i obsługę roczną
  • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów
  • nowoczesną aplikację mobilną do zarządzania kartą
  • łatwą dostępność dla każdego, bez formalności

Halvo to innowacyjny produkt finansowy najwyższej jakości, stworzony z myślą o potrzebach współczesnego konsumenta. Skorzystaj z oferty już dziś i ciesz się przywilejem darmowych przelewów oraz wielu innych korzyści niedostępnych w bankach.

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon