Raport BIK – jak sprawdzić BIK za darmo?

 1. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – czym się zajmuje? 
 2. Jak za darmo sprawdzić czy jestem w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)? 
 3. Jak za darmo sprawdzić BIK? Instrukcja krok po kroku
 4. Jak wygląda raport BIK i jakie informacje można uzyskać?
 5. Jakie informacje są przekazywane do BIK przez instytucje finansowe? 
 6. Jakie są rejestry dłużników w Polsce?
 7. Co może sprawić, że znajdziesz się na liście dłużników? 

 

Czy jesteś klientem banku lub instytucji pożyczkowej? Sprawdź, czy Twoje dane znajdują się w rejestrze dłużników. Możesz to zrobić za darmo. Przygotowaliśmy praktyczny poradnik, aby krok po kroku zweryfikować swój BIK bez żadnych opłat.

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – czym się zajmuje? 

BIK SA zostało utworzone w 1997 roku przez Związek Banków Polskich oraz banki. Jego zadaniem jest gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie danych o osobach korzystających z różnych produktów finansowych, takich jak chwilówki, długoterminowe pożyczki lub kredyty bankowe. W rejestrze BIK znajdują się zarówno informacje pozytywne, jak i negatywne. Osoby posiadające kredyt mogą w każdym momencie sprawdzić szczegóły swojego raportu BIK. Raport można za darmo pobrać ze strony https://www.bik.pl/

Jak za darmo sprawdzić czy jestem w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)? 

Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoje dane znalazły się w bazie dłużników, wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową wybranej instytucji zarządzającej listą dłużników (np. BIK, KRD, czy BIG) i założysz swój profil osobisty. Podczas rejestracji konta musisz podać dokładne dane osobowe. Weryfikacja danych osobowych trwa od 2 do 3 dni. 

Po zakończeniu rejestracji konta i zatwierdzeniu naszych danych przez firmę uzyskujemy dostęp do naszego profilu osobistego. Raz na 6 miesięcy możemy otrzymać bezpłatny raport z naszymi danymi. Po zamówieniu raportu na jego dostawę czekamy maksymalnie 30 dni

Każdy użytkownik może wybrać opcję płatną, aby otrzymać raport znacznie szybciej – maksymalnie w ciągu 5 minut. Koszt takiego raportu to 39 zł jednorazowo.

Jak za darmo sprawdzić BIK? Instrukcja krok po kroku

Otrzymywanie bezpłatnego wydruku z Biura Informacji Kredytowej przez Internet – instrukcja krok po kroku:

 • Zarejestruj się na portalu Biura Informacji Kredytowej oraz w bazie BIG InfoMonitor, tworząc nowy profil użytkownika.
 • Użyj swoich danych logowania, aby dostać się do utworzonego profilu.
 • Następnie, przejdź do sekcji wiadomości i złóż wniosek o bezpłatne udostępnienie raportu BIK.
 • Po przygotowaniu raportu, zostaniesz poinformowany o tym poprzez e-mail.
 • Aby pobrać raport, zaloguj się na swoje konto i kliknij symbol ustawień, gdzie znajdziesz opcję pobrania przygotowanego dokumentu z BIK.

Jak wygląda raport BIK i jakie informacje można uzyskać?

Struktura raportu z Biura Informacji Kredytowej prezentuje się następująco: Dokument ten, zwykle zawierający od kilku do kilkunastu stron w formacie PDF, różni się objętością w zależności od konkretnych doświadczeń kredytowych konsumenta, w tym zarówno obecnych, jak i tych zakończonych w przeszłości. Raport z BIK składa się z różnych części:

 • Część I: prezentuje wskaźnik BIK odnoszący się do opóźnień w płatnościach i zawiera podstawowe informacje o konsumentach.
 • Część II: przedstawia ocenę punktową w skali od 0 do 100, która zależy od punktualności spłat zadłużenia. W tej części raportu porównywana jest również sytuacja kredytobiorcy do pozostałych konsumentów.
 • Część III: streszcza aktywne zadłużenia zarejestrowane w BIK, podając szczegóły takie jak wysokość kredytu lub pożyczki, kwotę pozostałą do spłaty, wysokość bieżącej raty i łączną kwotę zaległości.
 • Część IV: zawiera szczegółowe informacje o każdym zadłużeniu, takie jak postępy w spłacie, data zaciągnięcia kredytu, informacje o najbardziej opóźnionych płatnościach i ich kwotach.
 • Część V: dotyczy zobowiązań kredytowych, które zostały już spłacone, ale nadal są brane pod uwagę przy ocenie historii kredytowej.
 • Część VI: obejmuje informacje o zadłużeniach przetwarzanych dla celów statystycznych, zapytaniach kredytowych dokonanych w BIK, innych zapytaniach oraz informacjach o upadłości konsumenckiej.
 • Część VII: zawiera dane uzyskane z BIG InfoMonitor, odnoszące się do wszelkich opóźnień w płatnościach za usługi telekomunikacyjne, energię elektryczną czy czynsz.

Jakie informacje są przekazywane do BIK przez instytucje finansowe? 

Do BIK przekazywane są dane osobowe pożyczkobiorcy lub kredytobiorcy, historia spłat, data powstania zaległości, pochodzenie długu, data wezwań do zapłaty, informacje o zgłoszeniu dłużnika do BIK oraz lista działań windykacyjnych podjętych przez kredytodawcę. 

Jakie są rejestry dłużników w Polsce?

Polska posiada kilka rejestrów dłużników, z których każdy prowadzi swoje własne spisy. Najważniejsze z nich to BIK, BIG InfoMonitor, KRD, KBIG oraz ERIF Biuro Informacji Gospodarczej. 

Co może sprawić, że znajdziesz się na liście dłużników? 

Na liście dłużników możesz trafić z kilku powodów. Konsument zostanie wpisany do jednej z baz, jeśli: 

 • zalega ze spłatą pożyczek lub kredytów, 
 • zalega z opłatami za prąd, wodę, gaz i media, 
 • zalega z płaceniem kar,
 • zalega z płatnościami alimentacyjnymi, 
 • zalega z ratami leasingowymi. 

WAŻNE! W przypadku osób fizycznych zarejestrowane zostaną wyłącznie te, które mają zadłużenie na kwotę minimum 200 zł i od terminu spłaty minęło minimum 30 dni. Konsument zostanie poinformowany o zamiarze wpisania go przez dany podmiot do listy dłużników. 

NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon