Czym jest wirtualny portfel? Na czym polega e-portfel?

 • Czym jest portfel wirtualny?
 • W jaki sposób działa portfel wirtualny?
 • Jakie są zalety posiadania digital wallet?
 • Jakie są najpopularniejsze wirtualne portfele?
 • Jak podpiąć kartę do wirtualnego portfelu?

 

W dobie cyfrowej transformacji, gdzie płatności przechodzą z fizycznych na cyfrowe platformy, wirtualny portfel stał się kluczowym narzędziem dla nowoczesnego konsumenta. Dzięki niemu można zapomnieć o tradycyjnym portfelu zatłoczonym kartami, paragonami i wizytówkami. Wirtualny portfel to jak magiczna księga finansów, która zmieści się w Twoim smartfonie – dostępna o każdej porze, bezpieczna i niezwykle wygodna.

Czym jest portfel wirtualny?

Portfel wirtualny, znany również jako e-portfel, to aplikacja lub usługa internetowa umożliwiająca przechowywanie danych płatniczych oraz realizowanie transakcji finansowych za pomocą urządzenia elektronicznego, takiego jak smartfon lub tablet. To cyfrowy odpowiednik fizycznego portfela, ale oferujący znacznie więcej funkcjonalności – od płatności po zarządzanie kartami lojalnościowymi i kuponami.

W jaki sposób działa portfel wirtualny?

Działanie portfela wirtualnego opiera się na zaawansowanych technologiach bezpieczeństwa i szyfrowania danych. Po zarejestrowaniu w aplikacji i dodaniu swoich danych płatniczych, użytkownik może wykorzystać swój telefon do płacenia w sklepach, online czy transferowania środków

Wszystko odbywa się poprzez bezpieczne połączenia, z wykorzystaniem technologii takich jak NFC (Near Field Communication) do zbliżeniowych transakcji w sklepach, czy szyfrowanych połączeń internetowych dla zakupów online. Transakcje są szybkie i, co ważne, zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem.

Jakie są zalety posiadania digital wallet?

Posiadanie wirtualnego portfela niesie za sobą szereg korzyści, które ułatwiają codzienne zarządzanie finansami:

 • Bezpieczeństwo: zaawansowane protokoły bezpieczeństwa minimalizują ryzyko kradzieży danych czy dostępu do środków przez nieuprawnione osoby.
 • Wygoda: wszystkie twoje karty płatnicze i kody rabatowe są zgromadzone w jednym miejscu – na twoim urządzeniu.
 • Szybkość transakcji: płatności zbliżeniowe oraz online są realizowane niemal natychmiastowo, co jest dużym udogodnieniem.
 • Eko-friendly: redukcja użycia plastikowych kart przyczynia się do ochrony środowiska.
 • Łatwość dostępu: dostęp do twojego portfela elektronicznego możliwy jest z każdego miejsca na świecie, potrzebujesz tylko urządzenia i dostępu do internetu.

Jakie są najpopularniejsze wirtualne portfele?

Wirtualne portfele stają się coraz bardziej popularne, a na rynku dostępne są różne opcje. Poniżej scharakteryzowaliśmy najpopularniejsze wirtualne portfele:

Google Pay

Google Pay pozwala użytkownikom na szybkie i bezpieczne płatności w sklepach, aplikacjach oraz na stronach internetowych. Jest kompatybilny z większością Androidów oferujących NFC.

Apple Pay

Apple Pay to odpowiedź firmy Apple na potrzeby płatności mobilnych. Umożliwia użytkownikom urządzeń elektronicznych na dokonywanie płatności za pomocą Touch ID lub Face ID, zapewniając wyjątkowy poziom bezpieczeństwa i wygody.

Visa Secure Remote Commerce (Visa SRC)

Visa SRC to nowa platforma od Visa, która ułatwia szybkie i bezpieczne płatności online bez konieczności wprowadzania danych karty za każdym razem, kiedy dokonujemy zakupów.

Masterpass

Masterpass od MasterCard to cyfrowy portfel, który umożliwia użytkownikom przechowywanie danych płatniczych w jednym miejscu, co ułatwia realizowanie płatności online i w sklepach.

Jak podpiąć kartę do wirtualnego portfelu?

Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez wirtualny portfel, najpierw musisz dodać do niego swoje karty. Proces ten jest prosty:

 • Otwórz aplikację portfela elektronicznego.
 • Przejdź do sekcji zarządzania kartami lub dodawania nowych kart.
 • Wybierz opcję dodania nowej karty, a następnie wprowadź dane swojej karty kredytowej lub debetowej.
 • W zależności od aplikacji, może być wymagane dodatkowe zabezpieczenie, takie jak skanowanie karty lub weryfikacja przez bank.
 • Po pomyślnej weryfikacji, twoja karta zostanie dodana do portfela, a ty będziesz mógł zacząć z niej korzystać.

Wirtualny portfel to nie tylko wygodne narzędzie do płatności, ale również ważny krok w kierunku cyfrowej przyszłości zarządzania finansami. Umożliwia nie tylko łatwiejsze i bezpieczniejsze płatności, ale także pomaga w organizacji i monitorowaniu wydatków. 

Warto wspomnieć, że naszą pozabankową kartę kredytową możesz w sposób prosty i bezpieczny dodać do wirtualnego portfela jakiego jak Google Pay i Apple Pay do otwiera nowe możliwości:

 • Darmowe wypłaty z bankomatów
 • Płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych
 • Płatności za zakup w sklepach internetowych
NOWY KLIENT
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Kartę Kredytową
KLIENT POWRACAJĄCY
Klient, który zawarł już kiedyś z Fincard Umowę o Kartę Kredytową

Wybierz kwotę:

1000
5000
Minimalna kwota do zapłaty:
Stanowi 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 5% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Złóż wniosek
Pierwszy okres rozliczeniowy do

Opcje spłaty: Spłata w całości: lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał): lub Minimalna kwota do zapłaty
RRSO:
%
check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon